Gyventi verta, nes meilė yra geriausia virėja

Pastebėjome labai gražų pasisakymą apie pomėgį gaminti. Citata iš Werner Tiki ir Marion Küstenmacher knygos “100 priežasčių dėl ko verta gyventi” (leidykla „Alma litera“ 2003).

 

Mėgstate gaminti? Gaminti maistą šeimai, ar mieliems draugams dažniausiai kainuoja gerokai pigiau negu eiti į restoraną. Gaminti verta ir dėl to, kad ruošdami maistą ne tik gardžius ir šviežius produktus paverčiame skaniais patiekalais. Plaudami daržoves, vartydami kepsnius ir ragaudami padažą salotoms, tikraisiais valgiais paverčiame savo nematomą pagarbą, dėmesį ir meilę kitam žmogui. Valgis numalšins ne tik skrandžio alkį, bet ir patenkins mūsų troškimą bendrauti ir atvirai pasikalbėti. Patys gamindami maistą kitiems, puoselėjame draugystės ir artumo jausmus. Ir maistas, ir mūsų santykiai – viskas turi būti puiku! Dėl to verta pasistengti. Svarbūs ne tik patiekalai, bet ir mūsų gebėjimas įsijausti į būsimuosius valgytojus, apie kuriuos jau galvojame pirkdami produktus ir gamindami maistą. Ką kas mėgsta? Kas ko nemėgsta? Ar įmanoma paruošti vaišes, kurios įtiktų visiems svečiams? Geras virėjas privalo ir gerai pažinti žmones.

 

Taip gražiai aprašoma maisto ruošos reikšmė mūsų gyvenime, kaip viena iš priežasčių, skatinančių nuolatos stengtis dėl savęs ir kitų, gaminti nuoširdžiai ir nuotaikingai – kad valgydami pajustume kartu ir mitybos, ir santykių pilnatvę.

 

Publikuota: 2012-03-08