Karamelizuoti žemės riešutai

Karamelizuoti riešutai

Ingredientai:

Gaminimas:

Iš tiesų, šių karamelizuotų riešutų receptas yra itin paprastas ir greitai paruošiamas (užtruksime vos 15 min.). Tačiau gaminant pasistengi reikės – riešutų masę turėsime nesustojant (intensyviai) maišyti apie 10 min. Kaip ten bebūtų, rezultatas nuostabus ir sunkus darbas atsiperka su kaupu. Įsivaizduokime situaciją, kad Jums paskambina netoliese esantis draugas(-ė) ir pasisiūlo užsukti arbatos. Kaip tyčia desertų sandėliukas tuščias… išskyrus mėgstamų riešutų saujelę. Perskaitę šį receptą, iš šios situacijos išsisuksime su kaupu!

  1. Pirmiausia į dubenį supilame stiklinę (200 g) cukraus. Užpilame 1/3 stiklinės vandens (66 ml) ir išmaišome, kad dalis cukraus ištirptų vandenyje. Pagardinkime migdolų aromatu (1-2 lašeliai) ir išmaišykime dar kartą.
  2. Į gilią keptuvę (geriausiai, paviršiumi, prie kurio nelimpa turinys – teflono, keramikos..) suberiame riešutus (žemės riešutai puikiai tiks, nors galima naudoti ir kitus mėgstamus) ir užpilame vandens ir cukraus sirupu. Uždedame keptuvę ant kaitlentės (vidutinė kaitra) ir maišome, maišome, maišome. Per 1-3 minutes riešutai pasidengs sirupu bei išgaruos drėgmė – riešutai liks pasidengę baltu cukraus apvalkalu. Tai svarbiausia šio recepto vieta (atrodys, kad keptuvės turinys per sausas, riešutai susicukravo ir limpa vienas prie kito..). Svarbiausia nenustoti maišyti, netgi maišyti intensyviau: cukrus ims karamelizuotis, o riešutai ruduoti (tiek nuo kepimo, tiek nuo karamelės). Intensyviai maišome iki visi riešutai tolygiai įgaus reikiamą rudumą ir baltų cukraus kristalų nebesimatys (apie 5 – 8 min.).
  3. Pagardiname riešutus rupia druska ir žiupsneliu druskos – permaišome ir sukrapštome riešutus į kepimo formą atvėsti. Kiek pravėsusius riešutus permaišome, kad nesustingtų sulipę į didesnius gumulus.

 

Riešutus galima laikyti sandariame inde bene 3 savaites, todėl bet kada…užsinorėjus ko nors saldaus…

 

Recepto nuotraukos:

Žemės riešutai

 

Žemės riešutai su vandens ir cukraus sirupu

 

Karamelizuoti žemės riešutai