Maisto priedai abėcėlės tvarka A-Z

Antioksidantai ir konservantai. Nepavojingas. Savybės: Dirbtinė rūgštingumą reguliuojanti ir konservavimo medžiaga. Naudojamas: Actas yra natūralus produktas, bet kaip maisto priedas Naudojamas išimtinai sintetinis. Naudojamas marinuotose daržovėse, aštriuose padažuose, gatavose salotose. Iš esencijų pagamintame acte trūksta natūralių komponentų.

Antioksidantai ir konservantai. Nepavojingas. Savybės: Sintetinis vitaminas E.

Dažikliai. Būtina vengti. Vengti alergiškiems ir sergantiems astma. Savybės: Raudonas. Dirbtinis azodažiklis. Naudojamas: Pudinguose, gėrimuose, saldumynuose konditerijoje, marcipanui. Kai kuriose šalyse uždraustas.

Dažikliai (kilmė: sintetiniai azo dažai). Būtina vengti – labai pavojingas. Vengti alergiškiems ir sergantiems astma. Gali iššaukti astmos priepuolius, ekzemą, hiperaktyvumą, įtariamas kaip galimas vėžio sukėlėjas. Savybės: Raudonas. Dirbtinis azodažiklis, gaunamas iš žolinio augalo tokiu pat pavadinimu. Leistina paros norma: iki 0,5 mg/kg kūno masės. Naudojamas: Leidžiama vartoti tik aperityvui ir spiritiniams gėrimams dažyti. Kai […]

Dažikliai. Būtina vengti. Vengti alergiškiems, sergantiems astma. šienlige, dilgėline (urikatija). Atliekant tyrimus, sukėlė graužikams vėžį. Savybės: raudonas. Dirbtinis, kilmė: azo dažai. Randamas saldainiuose, gėrimuose, prieskoniuose, vaistuose, kosmetikoje. Kai kuriose šalyse uždraustas.

Dažikliai. Pavojingas. Gali būti genetiškai modifikuotas. Savybės: Rudas. Dirbtinis. Gaunamas iš augalų naudojant amoniaką.

Dažikliai. Nepavojingas. Savybės: Juodas. Natūralus. Gaminamas iš augalų pelenų (durpių, kokoso kevalų). Naudojamas: Saldumynuose, saldymedžio produktuose. Uždraustas JAV, kai kuriose šalyse leidžiamas su sąlyga, kad būtų išgaunamas natūraliu būdu.

Dažikliai. Raudonos spalvos. Nepavojingas. Gali būti genetiškai modifikuotas. Savybės: Oranžinis. Natūralūs aliejiniai ir vandeniniai ekstraktai iš Bixa orellana L. Naudojamas kaip kūno dažai, gamybiniai dažai, taip pat virškinimo procesui pagerinti. Randamas sūriuose, svieste, margarine, kepiniuose, užkandžiuose, muile, tekstilėje, blizgikliuose.

Dažikliai. Nepavojingas. Savybės: Nuo raudonų iki mėlynai violetinių. Natūralus augalinis dažiklis iš vaisių ir daržovių. Naudojamas: Vaisių gaminiuose, gėrimuose, saldumynuose.

Dažikliai. Būtina vengti. Vengti alergiškiems ir sergantiems astma. Savybės: Sidabro pilkumo. Mineralinės kilmės. Kai kuriose šalyse uždraustas.