Maisto priedai abėcėlės tvarka A-Z

Dažikliai. Pavojingas. Vengti alergiškiems (gali sukelti dermatitą) ir sergantiems astma. Savybės: Geltonas. Dirbtinis. Naudojamas: Pudinguose, saldumynuose, kosmetikoje (lūpdažiai, plaukų priežiūros priemonės), vaistuose. Kai kuriose šalyse uždraustas.

Dažikliai. Nepavojingas. Savybės: Žalias. Natūralus augalinis dažiklis. Gaunamas ekstrahuojant dilgėles ir kitus žalius augalus. Naudojamas: Desertuose, saldumynuose, vaistuose, kosmetikoje. 

Dažikliai. Nepavojingas. Vengti alergiškiems ir sergantiems astma. Savybės: Žalias – alyvuogių spalvos. Natūralus augalinis dažiklis, sumaišytas su variu, kad spalva būtų patvaresnė. Naudojamas: Likeriuose, desertuose.

Įvairūs maisto priedai. Pavojingas. Vengti alergiškiems ir sergantiems astma. Gali būti genetiškai modifikuotas. Savybės: Iš cukraus pramonės atliekų fermentacijos būdu ir genetiškai modifikuotos fermentacijos, iš citrusinių vaisių. Naudojamas: Citrinos rūgštis yra svarbi medžiagų apykaitos dalis ir jos yra daugelyje vaisių, su priedais turi mažai ką bendra. Reikia vengti sergant Candida albicans. Gėrimuose, vaisių gaminiuose, uogienėse, […]

Įvairūs maisto priedai. Pavojingas. Savybės: Natūralus stabilizatorius. Naudojamas: Miltų produktai.

Įvairūs maisto priedai. Pavojingas. Savybės: Natūralus stabilizatorius. Naudojamas: Miltų produktai.

Saldikliai. Būtina vengti. Vengti alergiškiems ir sergantiems astma. Savybės: Dirbtinis saldiklis. Naudojamas: Gėrimuose ir dietiniuose produktuose diabetikams. Priskiriamas prie kancerogenų. Uždraustas JAV ir Jungtinėje Karalystėje.