Maisto priedai abėcėlės tvarka A-Z

Dažikliai. Pavojingas. Vengti alergiškiems ir sergantiems astma. Suaktyvina skydliaukės hormonus. Gali sukelti jautrumą šviesa padidinti kraujospūdį. Savybės: Raudonas. Dirbtinis azodažiklis. Naudojamas: Leidžiama vartoti tik kokteilių vyšnioms dažyti. Taip pat konservuose, saldžiuose padažuose, saldumynuose, kepiniuose, užkandžiuose. Kai kuriose šalyse uždraustas.

Antioksidantai ir konservantai. Būtina vengti. Vengti alergiškiems ir sergantiems astma. Savybės: Dirbtinis konservantas. Susintetinti benzoinės rūgšties kalio junginiai, truputį apmarinantys liežuvį. Naudojamas: Žuvies gaminiuose, delikatesinėse salotose. Kai kuriose šalyse uždraustas.

Antioksidantai ir konservantai. Pavojingas. Vengti alergiškiems ir sergantiems astma. Savybės: Dirbtinis antioksidantas. Pigus tarpinis askorbo rūgšties sintezės produktas. Gali stabdyti vitamino C įsisavinimą. Naudojamas: Kaip mėsos ir dešros spalvos fiksatorius.

Antioksidantai ir konservantai. Nepavojingas. Vengti alergiškiems ir sergantiems astma. Savybės: Dirbtinis antioksidantas, gaminamas iš sacharozės.

Emulsikliai, stabilizatoriai, tirštikliai. Nepavojingas. Savybės: Natūrali tirštinimo medžiaga, apdorota šarmais, laisvina vidurius.

Įvairūs maisto priedai. Nepavojingas. Vengti alergiškiems ir sergantiems astma. Savybės: Dirbtinė kvapo stiprinimo medžiaga.