Desertinis moliūgų pyragas

Moliugu pyragas desertas

Ingredientai:

Gaminimas:

Gamybos būdas ir sandara primena kreminį citrinų pyragą, tačiau šiuo atveju kepsime išraiškingesnio skonio ir aromato moliūgų pyragą.

  1. Pradėsime į orkaitę, įkaitintą iki 170°C, pašaudami keletą skiltelių moliūgo (maždaug dviejų stiklinių tūrio), kepti 30 min.
  2. Biskvito lakštus sutrupiname ir rankomis sumaigome su 2-3 v.š. sviesto (iki biskvito smiltys pasidengs sviestu). Įmaišome šiek tiek smulkintos imbiero šaknies (1 cm, geriausia pertrintos el. smulkintuvu), pagardiname žiupsneliu gvazdikėlio, išmaišome.
  3. Paskirstome biskvitą apie 25-30 cm kepimo formoje (dugnas ir 2 cm kraštuose), padedame į šaldytuvą bent 15 min. atvėsti.
  4. Gaminame pyrago įdarą. Jeigu reikia, nuo kepto moliūgo skiltelių pašaliname sėklas/žievę, minkštimą perkeliame į dubenį. Keptas moliūgas bus minkštas, papildomai pertriname minkštimą šakute. Suberiame 3/4 stiklinės rudojo cukraus, supilame dviejų kiaušinių plakinį, pagardiname žiupsneliu druskos ir cinamono, išmaišome. Tuomet supilame sutirštintą saldintą pieną (1 x 390 g skardinė), kruopščiai išmaišome įdarą.
  5. Iš šaldytuvo išimame kepimo formą su biskvitu, dedame į orkaitę pakepti 10 min.180°C, tuomet išimame ir supilame į kepimo formos vidurį moliūgų įdarą – kepame dar 40 min.

Valgome atvėsintą. Skanaus!