Sočios iškylų salotos

Ingredientai:

Gaminimas:

Įsivaizduokite situaciją: vasaros diena; grįžtate po darbo; apie 18 val. paskambina draugai ir kviečia paiškylauti lygiai už 120 minučių, t.y. 20 val.

Ką gi, nėra padėties be išeities – reikia pagaminti šį tą sotaus (juk jau vakaras, o gamtoje dar labiau norisi pavalgyti…). Staigi mobilizacija: sąrašas produktų, bėgte į parduotuvę ir atgal. Turime dar 1 val. gamybai, tačiau mums jos neprireiks.

  1. Pradėsime nuo vištienos krūtinėlės. Mėsą supjaustome nedideliais gabalėliais ir sudedame į dubenį. Apipilame sojos padažu, įmasažuojame traiškytas česnako skilteles ir uždengiame trumpam pasimarinuoti.
  2. Tuo tarpu nuplauname daržoves ir padedame jas nusausėti (svarbiausia leisti nuvarvėti vandeniui nuo salotų lapų).
  3. Batono riekutes supjaustome kubeliais, paskleidžiame ant kepimo formos ir dedame į orkaitę (darysime skrebučius). Retkarčiais permaišydami kepame apie 12 min. (kol kvadratėliai virs skrebučiais).
  4. Vištienos gabalėlius suberiame į įkaitintą keptuvę ir apkepame iš visų pusių. Apkepus, paskleidžiame ant kepimo formos – atvėsti.
  5. Tiesiai į keturis (vadinasi, keturios porcijos) vienkartinius indelius skirstome salotų produktus tokia tvarka: plėšyti Iceberg salotos lapai; pjaustyti agurkai ir pomidorai; kubeliais pjaustytas Feta sūris; batono kubeliai; vištienos gabalėliai viduryje. Ant viršaus užtarkuojame kietojo sūrio. Voila – salotos paruoštos!
  6. Jeigu turite dar 5min., būtinai pasirūpinkite ir garstyčių užpilu, kuris labai tiks šioms salotoms (jį reikėtų neštis į iškylą atskirame sandariame indelyje)!

Kepta vištiena