Ar Coca-cola sveika?

Kasdien stengiamės sveikai maitintis, tačiau neatsispiriame pagundai atsigerti gaivinančių gėrimų, kurių maistinė vertė itin maža. Vienas iš mažai maistinės vertės turinčių gėrimų yra Coca-cola – Lietuvoje vartojama labiau esant progai arba gaunant nemokamai dienos pietus siūlančioje kavinėje, tačiau džiugu, kad tai nėra kasdienio pietų stalo gėrimas.

 

Kalorijos

 

Viename Coca-Cola gėrimo 500ml butelyje yra 240 tuščių kalorijų – tai saldiklių ir kietųjų riebalų kilmės kalorijos. Tuščios kalorijos laikomos viena iš nutukimo priežasčių, todėl tokių kalorijų rekomenduojama gauti tik papildomai prie sveikos ir subalansuotos mitybos.

 

Vitaminai ir mineralai

 

Pagal Coca-Cola kompanijos pateikiamą ženklinimą etiketėje, gėrimo sudėtyje nėra vitaminų, mineralų, baltymų arba skaidulinių medžiagų. Kai kuriuose maistingumo tyrimuose skelbiama, kad Coca-Cola vartojimas mažina mineralinių maisto medžiagų kiekį organizme. Kofeino ir fosforo rūgšties junginys gėrime siejamas su mažėjančiu kaulų tankiu (osteoporoze), ypač moterims po menopauzės laikotarpio. Kiti gaivieji gėrimai gali turėti mažesnį arba artimą 0 poveikį kaulų tankio pokyčiams, lyginant su Coca-Cola.

 

Cukrus

 

Dauguma kolos gėrimų sudėtyje yra daugiau kaip 10 arbatinių šaukštelių t.y. 65g cukraus 500ml gėrimo. Nors nėra rekomenduojamos paros normos cukrui, Amerikos širdies asociacijos rekomenduojamą normą Coca-cola viršija 10 procentų (2,000 kalorijų dietai per dieną).

 

Išvada

 

Tokie gėrimai kaip Coca-Cola tapo įprastu gėrimu mūsų kasdienėje mityboje. Vis dėlto vartodami Coca-cola gėrimą padidiname riziką nutukti ir iššaukti osteoporozę. Coca-Cola gali sėkmingai PAPILDYTI JŪSŲ MITYBĄ, jeigu išgersite ne daugiau kaip 200 ml šio gėrimo per dieną ir Jūsų kasdienis racionas bus turtingas maistingų medžiagų: valgysite visavertį maistą – vaisius, daržoves, mėsą, miltų patiekalus.

 

Šaltinis

Publikuota: 2011-11-19