7 paprasti sausainių receptai

Galbūt pyragą iškepti ir paprasčiau, tačiau sausainių užtenka didesnei kompanijai, o ir vaikams jie labai patinka. Štai keletas (populiarių ir mažiau žinomų) paprastai įgyvendinamų sausainių receptų.

  1. Imbieriniai sausainiai – Kalėdoms (sausainių nuotrauka). Vos pašausite šiuos sausainius į orkaitę, namus užpildys Kalėdų aromatas. Trapūs ir aromatingi imbieriniai sausainiai – šventinio stalo klasika!
  2. Šokoladiniai sausainiai (nuotrauka). Žinoma, jeigu šokoladiniai, vadinasi – saldūs! Mėgstamiausi dėdžių, senelių ir jų mažųjų anūkų…
  3. Florentinai (sausainių nuotrauka). Jeigu juos galima pavadinti sausainiais, tai Florentinai – beveik sveikuolių sausainiai. Pažiūrėkime, ką sako recepto sudėtinės dalys: moliūgo sėklos, saulėgrąžos, sėlenų dribsniai, riešutai ir “ne toks sveikuoliškas” sutirštintas pienas. Skanaus!
  4. Arbatiniai sausainiai (sausainių nuotrauka). Šiek tiek miltų, sviesto, cukraus, saujelė riešutų… Receptas toks paprastas, kad geresnio nerasit išbandyti su vaikais. Sausainiai tiks ir prie kavos!
  5. Avižiniai sausainiai (sausainių nuotrauka). Šie avižiniai sausainiai slepia šokolado gabalėlius, todėl jeigu skanausite ne su pienu, o su arbata – įsidėkite mažiau cukraus.
  6. Abrikosiniai sausainiai (sausainių nuotrauka). Jeigu namuose nerasite abrikosų džemo, puikiai tiks braškių arba kitų uogų džemas. Būtinai apibarstykite sausainius cukraus pudra – pridėsite sausainiams saldumo, o išvaizdai – elegancijos.
  7. Plikyti sausainiai (sausainių nuotrauka). Receptas nėra sudėtingas, kai juo vadovaujiesi nebe pirmą kartą. Plikytos tešlos ypatumai reikalauja praktikos, tačiau triūsas atsiperka su kaupu, kai minkšti plikyti sausainėliai užpildomi mėgstamiausiu kremu.

Publikuota: 2012-11-08